Tanksan Tank Sanayii Tanksanİletişim

Pompa İstasyonu

Tank İmalatı Çelik Konstrüksiyon Isıtma Soğutma
Borulama Yangın Sprinkleri Kaynak İşleri

Tank İmalatıSu tankı eliptik kesitte 4mm saçtan MAG kaynağı kullanılarak imal edilmektedir. Ön ve arka aynalar etek kıvrılarak gövdeye 20-30mm geçirilip, içten ve dıştan sürekli kaynak yapılmaktadır.
tankın işine, çalkantıya mani olmak üzere eşit aralıklarla yeter adette, 4mm kalınlıkta sactan yapılmış dalgakıranlar mevcuttur.
tankın üzerinde 500 mm çapta bir menhol vardır. Menhol kapağı contalı ve kolay açılıp kapanabilecek tipte dir. Menhol kapağının üzerine storz rakorlu bir deve boynu konulur.
tankın içinde tank tam dolu halde iken su kaybı yapmayacak şekilde tankın altından atmosfore açılan 2 1/2" borudan hava tahliye veya taşma borusu konulur.
tankın pompaya yakın bir yerinde su miktarını gösteren şeffaf seviye göstergesi vardır.
Tank üstünde boydan boya taşma haznesi bulunur ve tank arkasında tank üzerine çıkmak için merdiven yerleştirilmiştir.
Tank şasi boydan boya tanka kaynaklıdır ve tank şasisi, araç şasisine arka tarafta plakalarla ön tarafta esnek bağlantı ile bağlıdır.
SU POMPASI ve HAREKET AKTARMA
Araçta tek kademeli santrifüj tip bir pompa kullanılmaktadır. Su pompasının gövdesi döküm , mili paslanmaz çelik ve fanş bronzdur. Pompa 2900 d/dak da 6 atmosfer basınçta 40 ton/saat su basabilecek kapasiteye sahiptir. Pompa kolay müdahale için araç şasisinin yanına bağlanır ve hareketini şanzumana bağlı olan bir PTO'dan , kardan şaft , ara yatak ve kayış kasnak mekanizması aracılığı ile alır. PTO araç kabininden kumanda edilir.
SU TESİSATI
tankın üzerinde bulunan üst doldurma kapağından doğal akışla doğrudan veya storz kapline bağlanacak hortumla dış kaynaktan cebri olarak su dolumu yapılabilir. Pompa üzerinde , ön yol sulama , hortum sarma makarası, dışarıya su basma ve dışarıdan tanka su basma için kollektör bulunur böylece su pompası aracılığı ile basınçlı boşaltma da yapılabililir. Aracın önünde bir yol sulama tertibatı vardır , yol sulama vanası araç kabininden kumanda edilebilir. Aracın uygun bir yerinde hortum sarma makarasına sarılı ve ucunda flanşı olan 1" - 20 m hortum bulunacaktır

Çelik Tank , Alüminyum Tank , Gıda Tankı , Hava Tankı , Kostik Tankı , Küresel Tank , Likit Tankı , LPG Tankı , Paslanmaz Tank , Petrol Tankı

Kum Filtresi Eşanjör Kataloglarımız
Hizmetlerimiz Hakkımızda Referanslarımız