Küresel Tank İmalatı Yüksek Basınç ve sızdırmazlık

Tanksan Küresel Tank İmalatı

Küresel Tank

Küresel Tank

Küresel Tank Yapısı

Küresel basınçlı tanklar büyük iç basınçlar karşısında yüksek sızdırmazlık ve mukavemet özelliği gösteren tanklardır. Bu tanklar sıvı veya gaz depolamada kullanılabilir. Gaz depolanmasında kullanılan tankların iç basınçları çok yüksek mertebelerde olabilir. Bu tanklar endüstride bir çok farklı alanda kullanılmaktadır. Bu nedenle insan sağlığı ve can güvenliği önemli bir parametredir. Bundan dolayı üretilecek tankların tasarımının amacına uygun olmasının yanısıra, analizinin doğru yapılıp emniyetli kullanım şartlarının oluşturulması gerekir.

Küresel Tank

Bunun sağlanması için tank üzerindeki yüklerin doğru belirlenerek testlerinin ve yapısal analizlerinin yapılması gerekir. Bir basınçlı tank tasarımı yapılacağı zaman, tasarım metodu, tasarım basıncı, işletme basıncı, tasarım sıcaklığı ve işletme sıcaklığı gibi şartların belirlenmesi gerekmektedir. Ayrıca, malzeme temini, malzemenin üretimi, işlenebilirliği, kaynak kabiliyeti de göz önüne alınır. Malzeme seçimi esnasında; malzeme özellikleri, korozyon faktörü, işletme sıcaklığı ve basıncı, çekme mukavemeti, akma gerilmesi, emniyet katsayısı, aşınma katsayısı, kırılma analizi, ticari inceleme faktörlerinin göz önüne alınması gerekmektedir.

Küresel Tank

Basınçlı tanklar düzlem gerilme analizinin önemli bir uygulama alanını teşkil eder. İç çapı r, cidar kalınlığı t ve içinde taşınan akışkanın basıncı P olan basınçlı bir tankta, analizi sadeleştirmek için kabı ikiye keserek, statik dengede olan basınçlı kabın, (Newton’un birinci kanunu) simetri nedeni ile cidar elemanının tüm yüzeyine tesir eden gerilmelerin eşit olduğu görülür.

Tanksan

Firmamız 1979 yılından beri faaliyet göstermekte olup özellikle Yakıt tankları, depolama Tankları ve Çelik konstrüksiyon imalatları üzerinde yoğunlaşmştır…

Packard İmes, Mobil Haramidere, Orüs Bolu, İran Tebriz Barajı, Efes Pilsen Bahçelievler, Turk Hoest İstanbul, Bayer İlaç, Büyükçekmece Çimento, İstanbul Hava Limanı, Yarımca Gübre, Milliyet Gazetesi, Kar gıda Kurtköy, Palmolive Colgate Gebze, Azerbaycan Bakü Petrol İstasyonları, Vatan Konserve, Tofaş, Bursa Halıflex, Sasa, Teksa, Milli Mensucat, Maraş DSİ, Bosphorus Otel, Feniş Alüminyum ve İstanbul Porselen iş yaptığımız firmalardan örneklerdir. Tanksan olarak yaptığımız işler hakkında daha geniş bilgi için referanslar bölümüne bakınız.

Tanksan Taahhüt Limited Şirketi

Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat:12 No: 2229 Şişli – İstanbul

İLETİŞİM

TANK İMALATI

HİZMETLERİMİZ

TANKSAN

TANKSAN FACEBOOK

PERPA TİCARET MERKEZİ

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın