Otoklav İmalatı Endüstriyel Buharlı Sterilizatör

Otoklav İmalatı Endüstriyel Buhar Sterilizasyonu

Otoklav İmalatı

Otoklav İmalatı

Otoklav İmalatı Endüstriyel Buharlı Sterilizatör

Otoklav, basınçlı su buharı ile doymuş bir ortamda 121 santigrat derece sıcaklıkta 15-20 dakikada sterilizasyon yapar. 1879’da Charles Chamberland tarafından icat edilmiştir. Otoklav ismi Yunanca auto- (kendi kendine) ve Latince clavis (anahtar) kelimelerinden türetilmiştir ve “kendinden kilitli cihaz ” anlamına gelmektedir.

Mikropları yok etmek amacıyla laboratuvar ve ameliyathanelerde kullanılır. Aynı zamanda mikropları yok ettiği için meyve ve sebze konservesi yapımında da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Sterilizasyon dışında otocamlarında laminasyon işlemi gibi başka işlemlerde de kullanılabilir.

Endüstriyel Buhar Sterilizasyon Makineleri

Endüstriyel Buhar Sterilizasyon Makineleri

Otoklavda basınçlı buhar ve ısı ile sterilizasyon 100°C’nin üzerindeki sıcaklıklarda, içindeki suyun yüzeyine yapılan buhar basıncının artırılması ve böylece suyun kaynama noktasının yükseltilmesiyle sağlanmaktadır. Otoklava verilen buharla, içindeki su önce ısınır ve daha sonra oluşan buhar içeride hapsedilerek, basınç yükselir.

Temel ilke steril edilecek malzemenin her noktasının belli bir ısıya sahip doymuş su buharı ile yeterli süre temas etmesini sağlamaktır. Bu nedenle sterilize edilecek malzeme otoklava aralıklı olarak yerleştirilmelidir. 

Ön vakum ve filtreli vanalar ile otoklavda sterilite güvencesi sağlanmalıdır. Doymuş buharın sağlanabilmesi için, yeterli sıcaklık ve basınca ulaştıktan sonra süre başlatılır. Yüksek basınç ve buhar atmosferinde materyallerin sterilizasyonu sağlanır.

Otoklav ile sterilizasyonda nem, sıcaklık, uygulama süresi ve basınç sterilizasyon işlemini etkiler. 121°C için 1 atmosfer basınç altında ön vakumlu ~15-20 dakika (ön vakumsuz ~30-45 dakika) veya 134°C için 2 atmosfer basınçta ön vakumlu ~3-5 dakika sterilizasyon için yeterlidir.

Tank İmalatı

Yeraltı ve Yerüstü LPG ve Atmosferik Tankların imalat ve montajı PASLANMAZ TANKLAR her türlü paslanmaz gıda ve endüstriyel Tankların imalat ve montajının fabrikamızda veya yerinde yapım işleri

Çelik Kontstrüksiyon

Fabrika, Bina, Otoyol, Köprü Çelik konstrüksiyon imalat ve montajı

Isıtma Soğutma Hizmetlerimiz

Buhar ve Kaynar Su Kazanları imalat ve montaj işleri

Borulama Hizmetlerimiz

Metal bağlantı gereken tüm ortamların, borulama, pres borulama, boru döşeme işleri

Kum Filtresi

Su tasfiye cihazları, Kum filtrelerinin imalat ve montaj

Tanksan Taahhüt Limited Şirketi

Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat:12 No: 2229 Şişli – İstanbul

İLETİŞİM

HİZMETLERİMİZ

TANK İMALATI

TANKSAN

TANKSAN FACEBOOK

PERPA TİCARET MERKEZİ

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın