Tanksan Kurumsal Bilgiler

Kurumsal Bilgiler

Kurumsal Bilgiler

Hedef: 

Yüksek teknolojiyi kullanarak sunduğumuz katma değerli çözümlerimiz ve deneyimli ekiplerimiz ile Mühendislik-Projelendirme-Tedarik-İmalat-Montaj vb. Taahhüt alanlarında Uluslararası Markalar arasında kalıcı bir şirket olmayı hedefliyoruz.

Vizyon: 

Uyguladığımız örnek yönetim sistemlerimiz ve fark yaratan katma değerli hizmet anlayışımız ile faaliyet gösterdiğimiz alanlarda öncelikli olarak Müşterilerimiz, İş Ortaklarımız ve Çalışanlarımız tarafından en çok tercih edilen şirket olmak.

Misyon:

TANKSAN olarak misyonumuz; Rafineriler, Petrokimya, Petrol ve Gaz, Enerji Tesisleri, Boru Hatları ve Endüstri Tesisleri gibi faaliyet alanlarımızda, teknolojik açıdan zorlu ve özel uzmanlık gerektiren projelere yenilikçi ve maliyet avantajı sağlayacak uygunlukta Mühendislik-Projelendirme hizmetleri öncelikli olmak üzere, Ana ve Sarf Malzeme teminleri, Ön İmalat ve İmalatların yapılması, De-Montaj ile Montajların yapılması,  Testler ve Devreye alma gibi anahtar teslimi proje hizmetleri sunmaktır.

Kurumsal Şirket Profili:

TANKSAN,  Tank ve Boru Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak kurulduğu günden başlayarak, Yurt İçi ve Yurt Dışı bağlantılı olan sektörün öncü firmaları ile “Partner” çalışmalar yaparak, Uluslararası Taahhüt projeleri konusunda oldukça ciddi deneyimler kazanmıştır. Bu süreçte konularında uzman ve uluslararası iş piyasalarında öncülük eden İşverenler ve proje organizasyonları ile başarılı çalışmalar yaparak, sektörde hem TANKSAN ‘ı hem de Teknik Ekibi ‘ni tanıtarak kabul ettirmiştir. Bu çalışmaların bazıları kısaca aşağıdaki gibidir;

 • TANKSAN 1970 Yılında Adi Ortaklık şirketi olarak Ortağımız Fikret Ak ile kurulmuştur. Kurulduğunda SUNGURLAR İNŞAAT VE MONTAJ A.Ş. Firmasının Taşeronu olarak Kıbrıs Türk Petrolleri Ltd. Şti. ‘nin Kıbrıs da ki muhtelif ebatta 9 Adet 650 Tonluk Atmosferik Tankların yapım işini üstlenmiş ve bunlar başarı ile tamamlamıştır. 
 • 1980-1982 Yılları arasında TESAN A.Ş. Firmasının taşeronu olarak, İzmir-Aliağa PETKİM tesislerinde değişik çap ve ebatlarda Atmosferik Tanklar ve 2 Adet “Küresel Tank” imalat ve montajını yapmıştır. Ayni tesislerde değişik çaplarda Borulama işleri ve Çelik İmalat ve montajlarını da yapmıştır.
 • 1986 Yılında İstanbul/Büyükçekmece Barajı POMPA İSTASYONU VE İSALE hattı Montaj ve Kaynak işlerini yapmıştır.
 • 1989 Yılında BÜYÜKÇEKMECE AK ÇİMENTO fabrikasında 10.000 m3 Fuel Oil Tankı imalat ve montajı yapılmıştır.
 • 1990 Yılında ERNA DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI LTD. ŞTİ. ‘nin CARGILL ‘in Pendik Kurtköy deki yapmakta oldukları yeni tesislerindeki Paslanmaz Yağ Kazanları, Borulamaları vb. işlerin imalat ve montajlarını yapmıştır.
 • Yine 1990 Yılında farklı firmaların değişik çap ve ebatlardaki kaynak, borulama, çelik işleri gibi projeleri tamamlamıştır. 

2000 li Yıllar 

 • 2001 Yılı birinci ayında TEAŞ Ambarlı Fuel Oil Doğal Gaz Kombine Çevrim Santralının 25.000 m3 ‘lük Fuel Oil Tankının: Temizlik, Kaynaklı Bakım-Onarım ve Montaj işleri ile Kumlama-Boya, Test ve devreye alma işlemleri yapılmıştır. 
 • 2001 Yılından 2017 Yılına kadar BOLU GENTAŞ Laminant fabrikasının Çelik Konstrüksiyon, Boru, Tank, Kazan vb. tüm kaynak ve borulama işlerini tamamlamıştır.
 • 2000 ‘li Yıllarda TİMSAN A.Ş. Firmasının Santa Farma A.Ş. İlaç Firması, Parsan A.Ş. Üretim Tesisi, World Medicine A.Ş. İlaç Fabrikası gibi projelerinde muhtelif Çelik Konstrüksiyon, Tank işleri, Borulama işleri vb. proje kapsamındaki işlemleri tamamlamıştır.
 • 2000 ‘li Yıllarda TİMSAN A.Ş. Firmasının Taşeronu olarak YARIMCA GÜBRE FABRİKASI ve İSKENDERUN GÜBRE FABRİKASININ döner fırınlarının imalat ve kaynak işlerini yapmıştır.
 • MERCEDES Hadimköy Hoşdere Fabrikasının Yangın Söndürme Sistemlerinin ve Pompa dairelerinin Isıtma-Soğutma Borularının imalat, montaj ve kaynak işlerini yapmıştır.
 • ERENSAN Firmasının Taşeronu olarak İRAN-Tebriz İçme suyu “İsale Hatlarının” Hava Tankları, değişik çapta Boru ve Kollektör imalatlarını yapmıştır.
 • Milliyet Gazetesinin Güneşli de ki yeni tesislerinin yapımında kazan dairesi, borulama ve kaynak işleri yapılmıştır.
 • Konya Çumra Şeker Fabrikasının Paslanmaz Likit Şeker Tanklarının imalat, montaj ve kaynak işleri yapılmıştır.

Ayrıca; 2000 ‘li Yıllarda: Rize Çayeli Çay Fabrikasının Silo İmalatı, Efes Pilsen Bira Fabrikasının Merter de ki tesisin Paslanmaz Tankları ve Borulama İşleri, Swiss Hotel İstanbul Kazan Dairesinin montajı, Samsun Petrol Borulama tesisi kaynak işleri, Arçelik A.Ş. Bolu da ki tesisindeki Kazan dairesinin yapımı, HABAŞ A.Ş. İplik Fabrikasının Tank ve Borulama işlerinin imalatı, vb. gibi değişik çap ve ebatlarda çeşitli projeleri de tamamlamıştır. 

Firmamız, kuruluş kapsamındaki işlerinde parlak ve saygın bir firma olarak; TÜPRAŞ A.Ş., Türkiye Şişe Cam Pazarlama Şirketi A.Ş., ENKA A.Ş. vb. sektöründe öncü büyük firmaların ihalelerine davet edilen muteber bir firmadır. 

Tanksan Kurumsal Mühendislik

TANKSAN ‘da tüm süreçler: Mühendislik ve Projelendirme, Ön imalat-İmalat ve Şantiye Montaj işlerimizde ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 ile birlikte sistematik ve verimli bir şekilde yönetilmektedir. Sürdürülebilir büyümenin olmazsa olmazlarından biri olan SEÇ (Sağlık, Emniyet, Çevre) kültürünü oluşturmak ve teşvik etmek için bu zamana harcanan çaba artarak devam edecektir. Hem ulusal hem de uluslararası SEÇ ile ilgili düzenlemelere kısa zamanda adapte olarak sağlıklı bir çalışma ortamı sunmayı ve müşterilerimiz tarafından tercih edilmeyi hedefliyoruz.

Sürekli değişkenlik gösteren bu küresel sektörde, TANKSAN olarak hedefimiz sadece Ulusal değil, aynı zamanda küresel rekabet gücümüzü yükselterek kabiliyetlerimizi geliştirmek, müşterilerimiz ve çalışanlarımız ile birlikte sürdürülebilir bir büyümeye katkıda bulunarak, Uluslararası projelere imza atmak. Küresel Firmalar arasına TANKSAN ismini kalıcı olarak yazdırmak.

Tanksan Taahhüt Limited Şirketi

Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat:12 No: 2229 Şişli – İstanbul

İLETİŞİM

TANK İMALATI

TANKSAN

TANKSAN FACEBOOK

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın