Silindirik Tank

 

Talaş, Tahıl, Buğday Siloları
Su tankı eliptik kesitte 4mm sacdan MAG kaynağı kullanılarak imal edilmektedir. Ön ve arka aynalar etek kıvrılarak gövdeye 20-30mm geçirilip, içten ve dıştan sürekli kaynak yapılmaktadır.
tankın içine, çalkantıya mani olmak üzere eşit aralıklarla yeter adette, 4mm kalınlıkta saçtan yapılmış dalgakıranlar mevcuttur.
tankın üzerinde 500 mm çapta bir menhol vardır. Menhol kapağı contalı ve kolay açılıp kapanabilecek tiptedir. Menhol kapağının üzerine storz rakorlu bir deve boynu konulur.
tankın içinde tank tam dolu halde iken su kaybı yapmayacak şekilde tankın altından atmosfore açılan 2 1/2" borudan hava tahliye veya taşma borusu konulur.
tankın pompaya yakın bir yerinde su miktarını gösteren şeffaf seviye göstergesi vardır.
Tank üstünde boydan boya taşma haznesi bulunur ve tank arkasında tank üzerine çıkmak için merdiven yerleştirilmiştir.
Tank şasi boydan boya tanka kaynaklıdır ve tank şasisi, araç şasisine arka tarafta plakalarla ön tarafta esnek bağlantı ile bağlıdır.
SU POMPASI ve HAREKET AKTARMA
Araçta tek kademeli santrifüj tip bir pompa kullanılmaktadır. Su pompasının gövdesi döküm, mili paslanmaz çelik ve fanı bronzdur. Pompa 2900 d/dak da 6 atmosfer basınçta 40 ton/saat su basabilecek kapasiteye sahiptir. Pompa kolay müdahale için araç şasisinin yanına bağlanır ve hareketini şanzumana bağlı olan bir PTO'dan, kardan şaft , ara yatak ve kayış kasnak mekanizması aracılığı ile alır. PTO araç kabininden kumanda edilir.

tank boru
Kataloglarımız